You are currently viewing قالیشویی در تهران + سفارش آنلاین قالیشویی

قالیشویی در تهران + سفارش آنلاین قالیشویی

قالیشویی در قدیم با دست انجام می ‌گرفت و تنها وسایل مورد احتیاج آب، جارو و صابون رخت‌شویی بود. ولی اکنون به عنوان شغل قانونی در کشور ما که زیر نظر اتحادیه است ثبت شده است. احتمالا برای ما ایرانی ها قالیشویی یک رسم نوروزی باشد لیکن این روزها صنعتی با چند شغل مرتبط از جمله کارگران کارخانه، مدیریت ماشین ها و جابه جایی، رانندگی خودروهای نیسان، حمل فرش و نیز کارهای اداری، حقوقی و. .. است.

قالیشویی آنلاین

"*" indicates required fields

نوع خدمات*

تاریخ*

خدمات قالیشویی

این قالیشویی خدماتی زیادی را در اختیار مشتریان قرار می دهد که این خدمات عبارتند از:

 • شستشوی فرش ماشینی
 • رفوگری انواع فرش
 • شستشوی فرش دستباف
 • شستشوی مبلمان
 • ترمیم ریشه فرش و ریشه بافی
 • شستشوی موکت
 • چرم دوزی فرش
 • شیرازه دوزی فرش
 • رنگ برداری فرش

امروزه ماشین های خودکار جایگزین به کارگیری روش های سنتی شستشو شده اند. این ماشین ها می توانند روزانه ده ها هزار متر فرش را با کمترین ضرورت به نیروی انسانی گردگیری، شستشو و خشک نمایند. قالیشویی مکانیزه قالی شو سربلند است و با ماشین های توسعه یافته بهترین نوع شستشو را به ساکنین تهران عرضه می کند.

قالیشویی در تهران + سفارش آنلاین قالیشویی
قالیشویی در تهران + سفارش آنلاین قالیشویی

در ذیل مرحله های شستشوی اتوماتیک فرش قالی شو از بدو ورود فرش ها به کارخانه آورده شده است.

 • حذف گرد و غبار با دستگاه های اتوماتیک.
 • شستشوی یکنواخت با ماشین های خودکار.
 • خشک کردن به روش صنعتی یا گرمخانه ای.
 • وارسی متخصصان جهت کنترل کیفی و رفوگری و لکه گیری.

شستن فرش ماشینی در قالیشویی

می توان گفت فرش ماشینی در خانه هر ایرانی یافت می شود که یکی از رایج ترین اقلام سفارش قالیشویی است. جهت شستشوی فرش ماشینی اول باید اقسام آن را شناخته تا بتوانیم شستشوی مساعد و مواد سازگار برای آن به کار بگیریم. اگر شستشوی فرش ماشینی اساسی باشد، کیفیت فرش حفظ می گردد و حتی طول عمر آن بیشتر می شود.

شستشوی فرش یکی از عامل های با اهمیت در مراقبت از آن است بنابراین در صورت عدم شستشوی استاندارد نه تنها پاکیزه نمی شوند بالعکس دستخوش صدمه می گردند. با تعیین یک مرکز معتمد مثل قالیشویی قالی شو، فرش های شما نه فقط آسیبی نمی بینند، بلکه به بهترین نحو پاک می شوند.

شستشوی گونه های مختلف فرش ماشینی

همانگونه که می دانید فرش ماشینی اقسام گوناگونی دارد که نحوه شستشوی آن ها به گونه ای تعیین می شود که تاثیری در بافت آن ها نداشته باشد. قیمت قالیشویی ماشینی بر حسب مواد، شامپو و پودری که به کار برده می شود مختلف است. هر فرش ماشینی می تواند دارای سه نوع تار و پود باشد، مثل نخ پرز، نخ تار و نخ پود.

شستشوی فرش ماشینی با نخ پرز

این دسته شامل فرش‌های پرز بلند ماشینی یا فرش‌های شگی می‌شود که شستشوی آن‌ها دقت و ظرافت خاصی را می‌طلبد و مراحل شستشو شامل جارو کردن، برس زدن و شستن با محلول شستشو و سپس آویزان کردن فرش است و برای محافظت، آخرین مرحله باید انجام شود. با استفاده از اسپری ضد لک می توان از ایجاد لکه روی فرش جلوگیری کرد.

شستشوی فرش ماشینی با نخ تار

فرش های ماشینی شامل پلی استر یا ابریشم مصنوعی هستند که دارای ویژگی هایی مانند ضد چروک بودن بدون پرز بودن و رنگ پذیری عالی هستند. از دیگر مزایای این فرش این است که رطوبت را به خود جذب نمی کند و کثیفی های فرش در هنگام شستشو به راحتی از بین می رود و در نهایت در مدت زمان کوتاهی خشک می شود که منحصر به مکان های جغرافیایی مرطوب است.

قالیشویی اقدسیه، آماده ارائه خدمات قالیشویی در جنت آباد، قالیشویی در اکباتان، قالیشویی در ونک، قالیشویی در پاسداران، قالیشویی در فرمانیه، قالیشویی در ولنجک با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک، کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد.

شستشوی فرش ماشینی با نخ پود

که شامل فرش های پشمی و اکریلیک است که طول عمر بیشتری نسبت به فرش های پلی استر دارند و در طول زمان دچار هدر رفتن آب و تغییر نمی شوند. این فرش ها در برابر شستشو و نور خورشید بسیار مقاوم بوده و تحمل حرارت بالایی دارند و تنها عیب آن پرزهای زیاد است. برای شستشوی آن ها از شامپوهای شستشوی صنعتی استفاده می شود تا ریشه فرش زرد نشود و زاویه شستشوی این فرش ها باید به یک جهت باشد تا به الیاف فرش آسیبی وارد نشود.

قالیشویی

دستگاه های شستشوی فرش ماشینی

در کارخانه های قالیشویی از ماشین های اتوماتیک مختلفی بهره می جویند که مهمترین و پرکاربردترین این وسایل عبارتند از :

دستگاه قالیشویی دو برس پولیش

از این نوع دستگاه ها اکثرا برای شستشوی فرش های دستباف گران قیمت استفاده می شود که با استفاده از این نوع دستگاه ها می توان فرش ها را با نهایت دقت تمیز کرد.

ماشین قالیشویی ثابت

در طراحی این نوع دستگاه قالیشویی آخرین تکنولوژی های روز دنیا را به کار می برند. این ماشین قالیشویی برای شستشو به نیرو و دخالت انسان احتیاج ناچیزی دارد و یکی از خصوصیت بارز این دستگاه دقت بالای آن در شستشوی انواع فرش است.

دستگاه قالیشویی ریلی

این دستگاه یکی از بهترین دستگاه های قالیشویی به حساب می آید و طراحان در ساخت این دستگاه از تجهیزات فوق هوشمند استفاده می کنند. این تجهیزات بر اساس پارامترهای مختلف از جمله اندازه، نوع و میزان کثیفی قادر به شستشوی انواع فرش است.

دستگاه قالیشویی دیسکی

این دستگاه از دیگر دستگاه هایی است که برای شستشوی فرش 100 متری استفاده می شود. برای شستشو کافیست فرش را داخل دستگاه قرار دهید که پس از شستن، فرش به صورت رول شده بیرون می آید.

دستگاه قالیشویی پولیشر دو فرچه

این نوع دستگاه اکثرا برای شستشوی فرش های دستبافت و گران قیمت استفاده می شود که با استفاده از این نوع ماشین می توان فرش ها را با نهایت دقت تمیز کرد.

از دیگر وسایل مورد استفاده برای شستشوی فرش ماشینی می توان به دستگاه گرد گیر و خشک کن اشاره کرد که دستگاه گرد گیر دارای انواع دستی، چرخشی و رومیزی است.

انتخاب قالیشویی مناسب

فرش ماشینی به دلیل وجود الیاف پلاستیکی نسبت به فرش دستباف گرد و غبار بیشتری جذب می کند، بنابراین انتخاب یک قالیشویی مناسب و درجه یک یکی از مهمترین معیارهای انتخاب قالیشویی است. داشتن مجوز از اتحادیه قلیشویی و یکی دیگر از ویژگی های انتخاب قالیشویی ماشینی، مهارت آن در خشک کردن، تعمیر و پرداخت است. باید در نظر داشت که تحویل ایمن فرش نیاز به قالیشویی مکانیزه و مجهز دارد که به جای روش های سنتی مانند خشک کردن سنتی از روش های مدرن استفاده کند تا فرش دچار شرایط بد آب و هوایی نشود. قالیشویی معتبر با در نظر گرفتن نوع الیاف و رنگ فرش که قبلا ذکر شد خدمات قالیشویی را عرضه می دهد.

قالیشویی در تهران
قالیشویی در تهران

نکات مهم در شستشوی فرش های ماشینی

شستشوی فرش ماشینی یکی از رایج ترین خدمات قالیشویی است که در قالیشویی قالی شو کارشناسان بهترین روش شستشو را با توجه به نوع الیاف فرش انتخاب می کنند. رعایت این نکته در ماندگاری و کیفیت فرش تاثیر بسزایی دارد که در مرکز ما ابتدا گرد و غبار فرش با استفاده از گردگیر پاک می شود. در مرحله بعد فرش ها توسط ماشین های مکانیزه شستشو می شوند که در این مرحله لازم است از روش و مواد شوینده مناسب برای شستشوی فرش ماشینی استفاده شود.

بعد از شستن فرش نوبت به آبکشی و خشک کردن آن می رسد و فرش ها در داخل یک سری وسایل مخصوص قرار می گیرند تا آب را جذب کنند. در قالیشویی های مدرن از گرم خانه مخصوص برای خشک کردن فرش استفاده می کنند و پس از خشک شدن فرش ها باید آنها را در نایلون قرار داد.

کارخانه قالیشویی اقدسیه (شیبانی)، آماده ارائه خدمات قالیشویی در ظفر، قالیشویی در کامرانیه، قالیشویی در درکه، قالیشویی در زعفرانیه، قالیشویی در جردن، قالیشویی در الهیه، قالیشویی در آجودانیه،‌ قالیشویی در نیاوران و قالیشویی در اقدسیه با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد.

تفاوت شستشوی فرش ماشینی با دستبافت

فرش ماشینی و دستبافت ممکن است شبیه به هم باشند، با کمی دقت می توان به تفاوت آنها پی برد. با توجه به این تفاوت ها، شستشوی این دو نوع فرش نیز یکسان است از آنجایی که امکان اختلاط رنگ در فرش دستباف وجود دارد، باید به این نکته توجه زیادی داشته باشید. در قالیشویی قالی شو تثبیت رنگ قبل از ورود فرش به مرحله شستشو انجام می شود که میزان حرارت محیط و میزان آب پاشیده شده با دقت زیادی انتخاب می شود.

یکی دیگر از تفاوت های شستشوی این دو نوع فرش محل خشک شدن آنهاست. فرش های دستباف را نباید زیر نور آفتاب خشک کرد، زیرا باعث خشک شدن بیش از حد الیاف فرش می گردد. در قالیشوی قالی شو فرش دستباف با استفاده از دستگاه مخصوص خشک شده و در این دستگاه ها دمای محیط کاملاً کنترل می شود.

رفوگری فرش در قالیشویی

ترمیم و بهسازی قسمت های آسیب دیده را روفوگری فرش می گویند و چه زمانی باید این کار را انجام دهیم ؟ عوامل مختلفی می تواند منجر به آسیب فرش شود که در هر یک از این شرایط، نیاز به رفو وجود دارد یا خیر را می توان کمی بررسی کرد. پوسیدگی فرش، بید زدگی، رطوبت، آتش سوزی یا سوختگی، پارگی یا استفاده بیش از حد که باعث از بین رفتن الیاف و تاروپود در فرش می شود.

اینجاست که هنر رفوگران ارزش پیدا کرده است، در واقع کار آنها مانند کار پزشکی است که بیمار در حال مرگ را از مرگ نجات می دهد و مهارت در این زمینه مستلزم آموزش، تمرین و تجربه است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید